رنگ‌های سیلیکونی بر پایه رزین سیلیکونی و مشتقات آن یکی از پرمصرفترین رنگ‌ها با خواص منحصر به فرد می‌باشد. این ویژگی‌ها به دلیل وجود عنصر سیلیسیم(Si) بوده و زمانی که این ماده با سایر عناصر پیوند می‌دهد می تواند خواص متفاوتی ایجاد نماید. از این رنگ و مشتقات آن به عنوان رنگ های مقاوم به حرارت، رنگ ضدخزه نسل جدید، رنگ نمای ساختمان ها و… استفاده می گردد.

 

برای مشاوره خرید و استعلام قیمت انواع رنگ سیلیکونی کلیک کنید.

 

رنگ سیلیکونی - رنگ حرارتی

انواع رنگ سیلیکونی

رنگ سیلیکونی مقاوم به حرارت

همانطور که اشاره شد یکی از پرکاربردترین رنگ ها، رنگ سیلیکونی مقاوم به حرارت است. این رنگ با توجه به میزان خلوص رزین سیلیکون به کار رفته و همچنین پیگمنت کمکی مانند آلومینیوم یا روی به دسته های مختلف مقاوم حرارت تا 250 ،400 و 600 درجه سانتی گراد تقسیم بندی می شوند. هر چه میزان رزین سیلیکونی خالص تر باشد، مقاومت حرارتی آن افزایش خواهد یافت.

 

کاربرد رنگ سیلیکونی مقاوم به حرارت

  • حفاظت از سازه‌های فلزی در معرض حرارت
  • حفاظت از بدنه کوره، دودکش، مبدل حرارتی، بویلر، اگزوز و …
  • پوشش لوله‌های در مجاورت حرارت.

 

این رنگ‌ها عموما دارای فام نقره‌ای بوده و از پرایمرهای زینک اتیل سیلیکات به عنوان آستری ضدخوردگی و مقاوم به حرارت برای آن استفاده می شود.

رنگ لوله - رنگ اتیل سیلیکاتی

رنگ ضدخزه سیلیکونی

یکی از کاربردهای رزین سیلیکونی در تولید رنگ‌های ضدخزه سیلیکونی می‌باشد. این رنگ ها نسل جدید رنگ‌های ضدخزه به شمار می آید که برای رنگ آمیزی سطوح زیر خط آبخور شناورها در آب دریا استفاده می شود. به دلیل خاصیت آبگریزی و همچنین زبری سطح(در مقیاس نانو) این رنگ، خزه‌ها و جلبک های دریایی نمی توانند به بدنه شناور چسبیده و باعث خوردگی و ایجاد هزینه سربار برای شناورها گردند.

 

برای مطالعه بیشتر درباره رنگ های ضدخزه کلیک کنید.

رنگ ضدخزه - ضدخزه سیلیکونی

رنگ سیلیکونی نما

نمای ساختمان ها یکی از قسمت هایی است که از رنگ جهت زیبایی و آراستگی برای آن استفاده می شود.گاه به دلیل زیرآیند های آجری و سیمانی و همچنین آلودگی های محیطی و تابش نور ساختمان ها دچار رنگ پریدگی و تغییر در زیبایی می شوند.رنگ های سیلیکونی به دلیل خاصیت آبگریزی و چرک پذیری کمتر و همچنین قابلیت تنفس، از شوره زدگی و جذب آلودگی ها و گرد و غبار جلوگیری کرده و زیبایی ساختمان ها را حفظ می نماید.

 

مزایای رنگ سیلیکونی نما

 

قابليت تنفس، قدرت پوشش عالی، سرعت خشک شدن بالا، سهولت اجراء و قابليت رقیق شدن با آب، نداشتن بوي نامطبوع، مقاومت در برابر اشعه خورشيد و نور ماوراء بنفش و سازگاري با محیط زیست از مزایای این رنگ می‌باشد.

رنگ سیلیکونی - رنگ سیلیکونی نما