رنگ‌های سوله به‌دلیل کاربرد فراوان سوله‌ها و کارگاه‌ها امروزه بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند. این سوله‌‎ها معمولا به دلیل قرارگیری در محیط‌های نیمه‌صنعتی و صنعتی در رتبه‌های متوسط از نظر خوردگی دسته‌ بندی می‌شوند. لذا حفاظت از این سازه‌های فلزی و همچنین وضعیت ظاهری آن‌ها بسیار مهم است.

رنگ سوله در زمره رنگ‌های پوششی است که بیشتر به‌عنوان آستر ضدخوردگی برای سازه فولادی سوله‌ها به کار می‌رود. رنگ سوله از پیگمنت‌های ضدخوردگی مانند زینک کرومات و زینک فسفات تشکیل شده است و پایه‌ی رزینی آن‌ها معمولا از نوع آلکید می‌باشد که برای استفاده روی سازه‌های فولادی جهت محافظت از تابش نور آفتاب و باران شرایط مطلوبی فراهم می‌نماید.

برای خرید و استعلام قیمت انواع رنگ سوله کلیک کنید.

رنگ آلکیدی سوله - رنگ سوله

 

ویژگی رنگ‌های سوله

  • برای استفاده نیازی به آماده‌سازی سطح در درجه‌ی بالا پیش از رنگ کردن نیست.
  • این رنگ چسبندگی مناسبی روی سطوح مختلف دارد.
  • به دلیل وجود پیگمنت ضدخوردگی زینک فسفات، مقاومت خوبی در برابر شرایط جوی دارد.
  • انعطاف‌ پذیری مناسبی دارد.
  • قابلیت اعمال با قلم مو،اسپری و… دارند.

 

 

آستری آلکیدی زینک کرومات

به دلیل وجود پیگمنت ضدخوردگی کرومات روی در آستری‌های آلکیدی زینک کرومات، کابرد گسترده در حفاظت از سازه‌های فلزی سوله‌ها خواهد داشت. این پرایمر با ایجاد چسبندگی مطلوب به زیرآیند و ایجاد فیلم یکنواخت باعث مصون ماندن آن از خوردگی خواهد شد. البته مدت هاست که این نوع ضدزنگ به دلیل سمی بودن کرومات روی دیگر به عنوان آستری جهت حفاظت و پوشش دهی سطوح فلزی در سوله ها استفاده نمی‌شود.

رنگ ضدخوردگی - رنگ سوله

آستری آلکیدی زینک فسفات

آستری الکیدی زینک فسفات به عنوان آستری ضدخوردگی کاربرد وسیعی برای سازه‌های فلزی دارد که این خاصیت به دلیل وجود پیگمنت ضدخوردگی فسفات روی در این رنگ می‌باشد و باعث مقاومت سطوح نسبت به عوامل جوی و رطوبت گردیده است. برای اعمال آن می‌توان از قلم‌مو استفاده کرد که باعث می‌شود تا این آستری در خلل و فرج نفوذ کرده و از زیرآیند حفاظت نماید.

این آستری‌ها بسته به نوع آن‌ها دارای فام‌های مختلف هستند. رایج‌ترین این فام‌ها، طوسی و اخرایی می‌باشد. البته بسته به نوع کار و نیاز مشتری‌ها، می‌توانند از رویه‌های آلکیدی در فام‌های مختلف نیز استفاده نمایند.