تاریخچه شرکت

 

  • شرکت شيميايي پارس پامچال

شرکت شيميايي پارس پامچال در اواخر دهه چهل هجري شمسي و در قالب شرکت سهامي عام در نخستين شهرک صنعتي ايران (البرز قزوين) شروع به فعاليت نمود. در ابتدا و در بخش توليد رنگ همکاري با شرکت سادولين دانمارک را آغاز و محصول تجاري با نام يونيکو روانه بازار شد. به موازات آن و با توجه به توسعه صنعتي و دريايي ايران در اوايل دهه پنجاه هجري شمسي، شرکت با اخذ دانش فني توليد رنگ هاي دريايي و تخصصي از انجمن بين المللي ترانس اوشن، به عنوان عضو ايراني اين انجمن پايه گذار توليد رنگ هاي دريايي و حفاظتي در کشور شد. نهايتا در سال 1356 پارس پامچال به عنوان اولين توليد کننده رنگ هاي صنعتي، دريايي، ساختماني و رزين در ايران، جزء شرکت هاي حاضر در بورس قرار گرفت.

در حال حاضر پارس پامچال مفتخر است با توليد ساليانه پانزده هزار تن انواع رنگ هاي تخصصي دريايي، حفاظتي و صنعتي و معادل ده هزار تن رنگ هاي مصرفي در صنعت ساختمان و نيز ده هزار تن انواع رزين هاي آلکيدی، خشک کن ها، هاردنر و رزين تخصصي بر پايه اپوکسي علاوه بر جوابگويي نيازهاي داخلي کشور، به صادرات اين محصولات هم مبادرت کند.

  • تولد شاخه دریایی پامچال: دریا تامین تجهیز

پارس پامچال در اکثر پروژه بزرگ دريايي و نفت گاز کشور که بعضا در خارج از کشور انجام شده است حضور داشته است. در اين راستا و با عنايت به نيازهاي ويژه پروژه هاي دريايي اعم از موجودي به روز كالاها، تحويل به موقع، نظارت پروسه رنگ اميزی توسط ناظرين، ارائه گارانتي پس از تائيد، قيمت مناسب و رقابتي و ... شركت شيميايي پارس پامچال در سال 1386 اقدام به تمركز بر اين فرآيندها از طريق تاسيس شركت دريا تامين نموده است كه هم اكنون بيشترين سهم بازار رنگهاي دريايي در ايران را دارا مي باشد كه برخي از مشتريان آن به قرار ذيل مي باشند:

شرکت های کشتی سازی ايزوايكو (شامل نديم گسترش، بحر گسترش و ... )، صدرا، قرارگاه خاتم الانبيا (عمران ساحل، دريا ساحل)، شرکت مهندسي و ساخت تاسيسات دريايي(IOEC)، سازمان بنادر و دريانوردی و شرکتهاي تابعه، تايدواتر،حفاری شمال، نفت خزر، فن آوري آبهاي عميقDOT،کشتيرانی بحرگان، کشتيرانی جنوب خط ايران، نيروي دريايي سپاه (تمام مناطق)، صنايع دريايي شهيد موسوي، صنايع دريايي شهيد درويشي، شرکت تعاوني کارکنان نيروي دريايي ارتش (تكن)، ،شركت مرواريد پارسيان، كشتيراني خط دريا بندر، و مالكين خصوصي شناور و ...

 

دریا تامین تجهیز-رنگ دریایی پارس پامچال-رنگین زره-همپل